Woski zapachowe do kominka – niepozorne kostki kryjące piękny zapach
Woski zapachowe do kominka – niepozorne kostki kryjące piękny zapach

 

Woski zapachowe to małe porcje wosku sojowego używanego do zalewania klasycznych świec, bez knota i szklanego opakowania. Pachną intensywnie, w postaci stałej nadają się, np. do szafy lub szuflady. Przechowywanie ich w tych miejscach zapewni wspaniały zapach przy każdym otwarciu. Najlepszym sposobem na uwolnienie aromatu zamkniętego w woskach jest jednak roztopienie ich w kominku. Wosk umieszczony w górnej części kominka roztapiany jest przez płomień świecy ustawionej pod spodem. Parujące olejki roznoszą przyjemną woń po pomieszczeniu, nadając mu wspaniały zapach. Jakie są zalety wosków zapachowych?

 

Woski zapachowe do kominka – zalety

Wosk zapachowy sprzedawany jest najczęściej w małych porcjach, co sprawia, że jego cena jest bardziej przystępna. To doskonały sposób na przetestowanie zapachów przed zakupem większej świecy. Woski zapachowe można łatwo podzielić na mniejsze części i łączyć w dowolne kompozycje zapachowe. W przeciwieństwie do klasycznych świec, które muszą palić się przez odpowiedni czas, wosk zapachowy możemy gasić i zapalać w dowolnym momencie. Aby cieszyć się pięknym aromatem bez narażania zdrowia warto wybierać woski zapachowe zrobione z wosku sojowego. Jest on bezpieczny nie tylko dla naszego organizmu ale również dla środowiska.

 

Jak palić wosk zapachowy

Do palenia wosków zapachowych przeznaczone są specjalne kominki, dzięki którym wosk zostaje rozgrzany, a jego zapach uwolniony. Kominki do wosków składają się z dwóch części: górnej – misy, w której umieszcza się wosk oraz dolnej, do której wkłada się podgrzewacz. Wybierając naczynie warto zwrócić uwagę na jego wysokość. Najlepiej, by odległość pomiędzy tealightem, a woskiem w misie wynosiła około kilkunastu centymetrów. Zbyt niski kominek może spowodować przegrzanie wosku i zbyt szybkie uwalnianie mieszanki zapachów.

Ilość wosku, którą należy umieścić w misie zależy od jej wielkości oraz naszych preferencji dotyczących intensywności zapachu. Wosk zapachowy można dzielić na dowolne porcje, co pozwala na dopasowanie jego ilości do wielkości pomieszczenia. Mniejsze porcje wosku o różnych zapachach można łączyć we własne kompozycje. Aby nie zakłócać aromatu wosku zapachowego należy pamiętać, by wybrać bezzapachowy podgrzewacz.

 

Jak usunąć wosk z kominka?

Wosk zapachowy do kominka może być używany wielokrotnie, aż do momentu, w którym zapach przestanie być wyczuwalny. Istnieją dwa sposoby na usunięcie wosku z kominka:

  1. Usunięcie ostygniętego ale wciąż plastycznego wosku ręcznikiem papierowym i dokładne umycie misy kominka.
  2. Włożenie całkowicie zastygniętego kominka do zamrażarki na kilkanaście minut i wyciągnięcie zimnej bryłki wosku łyżeczką lub nożem. Ten sposób sprawdza się lepiej w przypadku niezużytych do końca wosków.

Misę kominka należy wyczyścić bardzo dokładnie, by pozostałości jego aromatów nie zakłócały zapachu kolejnych używanych wosków. Kolejną ważną zasadą używania wosków zapachowych jest to, by nie dokładać świeżej porcji wosku do tej już zużytej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl