Zrównoważony Rozwój

Razem troszczymy się o naszą planetę! Stawiamy na zrównoważony rozwój

 

W NOTO pięknie robimy wszystko, by nasze produkty były przyjazne dla nas i dla naszej planety. Dlatego nasze świece tworzymy z bezpiecznych i naturalnych składników. Produkty NOTO pięknie pakujemy w materiały nadające się do recyklingu lub materiały z odzysku, którym nadajemy drugie życie. 

W każdej z naszych świec znajdziesz wosk sojowy, który jest świetną i bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych świec parafinowych dostępnych na sklepowych półkach. Chcemy, żeby wszyscy nasi klienci poznali korzyści płynące z wyboru świec sojowych. 

Chcemy, by każdy etap naszej działalności pozostawał przyjazny środowisku.

Każdy element naszych świec jest pod tym względem starannie przemyślany:

WOSK 

Nasze świece wytwarzamy w 100% z wosku sojowego. To naturalny, biodegradowalny utwardzony olej roślinny pozyskiwany z nasion soi. Wosk, którego używamy uprawiany jest w Europie. Świece na bazie wosku sojowego palą się o ponad dwa razy dłużej od ich parafinowych odpowiedników oraz nie wydzielają toksycznych substancji w trakcie palenia.

KNOT

Knot jest równie ważnym elementem świecy jak wosk. Dlatego, w świecach NOTO pięknie wykorzystujemy wyłącznie ekologiczne knoty bawełniane, które zagruntowane są mieszanką olejów roślinnych. W przeciwieństwie do knotów większości świec, nasze są wolne od ołowiu, aluminium i cyny.

OLEJKI ETERYCZNE I ZAPACHOWE

Olejki, które nadają zapachy naszym świecom to wysokiej jakości produkty posiadające certyfikaty  IFRA (International Fragrance Association), które potwierdzają ich bezpieczeństwo. 

SŁOIK

Nasze świece zalewamy w słoikach z polskiej huty. Wykonane zostały z białego szkła, które w odróżnieniu od kolorowego, nadaje się do przetworzenia.

OPAKOWANIE

Nasze świece pakujemy bez wykorzystania plastiku. Wykorzystujemy kartony i wypełniacze z naturalnych surowców, pochodzące z recyklingu i nadające się do przetworzenia. Jeśli kiedykolwiek w swojej przesyłce znajdziesz folię bąbelkową lub inny plastikowy wypełniacz możesz być pewien, że nadaliśmy im drugie życie, wykorzystując materiały, które otrzymaliśmy w przesyłce od innego dostawcy.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl