O mnie

 

Cześć!

NOTO pięknie powstało z połączenia pasji do zapachów i chęci do stworzenia bezpiecznej alternatywy do świec dostępnych na sklepowych półkach.

Przez wiele lat nawracające migreny nie pozwalały mi na korzystanie ze świec zapachowych, które szczerze uwielbiam. Długo nie zdawałam sobie sprawy z tego, co jest powodem moich problemów. Dopiero kilka lat później dowiedziałam się o bardzo niepokojących skutkach palenia świec z parafiny.

Tradycyjne świece dostępne na większości sklepowych półek powstają z parafiny, która jest pochodną ropy naftowej. Podczas spalania taka świeca uwalnia do otoczenia trujące i toksyczne związki, takie jak toulen, benzen czy formaldehydy. Liczne badania udowodniły ich rakotwórcze działanie. Świece sojowe NOTO pięknie powstają z naturalnego, biodegradowalnego i niealergizującego wosku sojowego. Knot wykonany jest z niebielonej bawełny i jest wolny od ołowiu. Niesamowity aromat naszych świec to zasługa wyjątkowych kompozycji olejków eterycznych i zapachowych. Każda świeca zalewana jest w szklanym naczyniu, który po wytopieniu wosku może otrzymać drugie życie!

Wykorzystanie wosku sojowego sprawia, że świece sojowe NOTO pięknie są bardziej wydajne od tradycyjnych parafinowych – palą się dwa razy dłużej. Odpowiednie palenie sprawia, że wosk wytapia się równomiernie, a więc nie marnuje się jego ani kropla. Temperatura topnienia wosku sojowego jest niższa niż parafiny, dlatego świece sojowe są bezpieczniejsze w użytkowaniu, trudniej o poparzenia, a ewentualne plamy są łatwiejsze do wyczyszczenia – pomoże ciepła woda z mydłem.

Rozgośćcie się!

Iga

  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl